13479

10.01.2022

Результати перевірки агроекспортера скасовано

Податкові питання: Кримінальні провадження проти бізнесу з боку ДФС Київ

Скарга на: Головне управління Державної податкової служби в Одеській області (ГУ ДПС)

Суть скарги: Рада бізнес-омбудсмена отримала скрагу від експортера сільськогосподарської продукції, який не погоджувався з результатами податкової перевірки. На думку ГУ ДПС, підприємство завищило суму ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню,  на 309 тис грн.; суму від’ємного значення з ПДВ, що зараховується до складу наступного звітного періоду у розмірі 542 767 грн. Підприємство оскаржило висновки податкової, досягнувши скасування її рішення. Проте невдовзі інспектори провели повторну перевірку та  повторно нарахували компанії штраф. Цього разу податківці мали зауваження до оформлення первинних документів по зберіганню зерна. Компанія просила РБО про допомогу.

Вжиті заходи: Інспекторка вивчила матеріали справи та визнала скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала Державній податковій службі України забезпечити повний, всебічний та неупереджений розгляд скарги компанії. 
Серед іншого, Рада зазначила, що недоліки в оформленні первинних документів не можуть бути підставою для висновків про відсутність господарських операцій і не впливають на формування податкового кредиту.

Результат: Державна податкова служба дослухалась до рекомендацій РБО та скасувала висновки податкової перевірки, а разом із ними й штраф. Справу закрито.

Наступний кейс: Результати податкової перевірки скасовано