13291

04.10.2019

Реальне підприємство потрапило у список ризикових? Що робити

Призупинення реєстрації податкових накладних Київ

Скарга на: Головне управління Державної фіскальної служби у місті Києві (ДФС)

Суть скарги: Підприємство, що займається монтажем промислового обладнання, поскаржилося Раді, що ДФС безпідставно включила його до списку ризикових платників податків.

Законодавство дозволяє фіскальним органам відносити підприємства, по яких є негативна податкова інформація, до переліку ризикових платників податків. Набуття такого статусу має для платника податків вкрай обтяжливі наслідки. Насамперед, накладні такого підприємства, вірогідно, будуть «блокуватися». А контрагенти зазвичай відмовляються співпрацювати з компаніями, які мають складнощі з реєстрацією податкових накладних.

Рада інколи отримує скарги, в яких ознаки «ризиковості» можна розгледіти неозброєним оком. Наприклад, компанію реєструють на номінального керівника або використовується «адреса масової реєстрації».

Але ця скарга надійшла від реального бізнесу. Керівник підприємства був стурбований ситуацією та не знав, як діяти. При цьому, ДФС не квапилася детально пояснювати підприємству причини такого рішення та аргументувати необхідність обраних заходів.

Вжиті заходи: Рада попросила ДФС детально пояснити, чому підприємство включили до переліку ризикових платників податків. Отримавши відповідь не по суті, інспектор повторно звернувся до податкової з проханням проаналізувати, чи достатніми були підстави класифікувати реальне підприємство як ризикове.

Крім цього, інспектор Ради організував та взяв участь у робочій зустрічі з представниками ДФС, щоб обговорити проблему підприємства. Як з’ясувалося, податкова сумнівалася, що підприємство перебуває за адресою реєстрації та отримує поштову кореспонденцію. Під час зустрічі Скаржник довів, що компанія дійсно перебуває за вказаною адресою та запропонував представникам ДФС відвідати офіс та виробниче приміщення підприємства. Також він підтвердив готовність отримати від податкового органу запит про надання інформації та відповісти на нього.

Результат: ДФС визнала, що зроблені нею висновки були передчасними та виключила останнього підприємство з переліку ризикових платників податків. Скаржник знову може здійснювати свою діяльність у звичному режимі.

Наступний кейс: Кримінальне провадження проти канадського інвестора закрито