31.05.2017

РБО допомогла одному з найбільших в світі ритейлерів одягу уникнути великих фінансових санкцій

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Київ

Об’єкт скарги: Державна податкова інспекція у Печерському районі (ДПІ у Печерському районі) Головного управління Державної фіскальної служби (ГУ ДФС) у м. Києві 

Суть скарги: 9 березня 2017 року ТОВ «ГАП Україна», підрозділ одного з найбільших у світі ритейлерів одягу, звернулося до РБО через безпідставне повідомлення-рішення, видане ДПІ у Печерському районі нібито через порушення Скаржником термінів подання декларації з податку на прибуток за 2015 рік.

Сума штрафу складала всього 170 гривень, проте неприйняття декларації ставило під сумнів правильність нарахування податку на прибуток за весь податковий період та загрожувало Скаржнику значними фінансовими санкціями.

Вжиті заходи: Під час розслідування скарги інспектор РБО з’ясував, що орган ДФС не мав   підстав для відхилення податкової декларації Скаржника. 

Інспектор звернувся до ДФС України з вимогою забезпечити неупереджене адміністративне слухання скарги. Згодом інспектор взяв участь в адміністративному слуханні скарги в ДФС України. Він також звернувся до ГУ ДФС у м. Києві з проханням перевірити, чи ДПІ у Печерському районі повідомляло Скаржнику письмово про проблеми із податковою декларацією за 2015 рік, як це передбачено  встановленою Податковим кодексом процедурою листування з платником податків. 

У своїй відповіді ГУ ДФС повідомило, що ДПІ у Печерському районі не повідомляло Скаржнику про проблеми з декларацією, а отже порушило процедуру листування.  

Інспектор РБО передав цю інформацію до ДФС з проханням прийняти її до уваги під час винесення рішення по справі Скаржника.

Результат: 14 квітня ДФС поінформувала Раду про задоволення скарги Скаржника і скасування штрафу. Це рішення допомогло Скаржнику уникнути можливих фінансових санкцій, пов’язаних із неприйняттям податкової декларації. РБО успішно закрила справу менш ніж за місяць.

Наступний кейс: РБО закрила справу щодо затримки митного оформлення за один день