13193

19.10.2018

Припинено рейдерство щодо кіпрського інвестора

Дії органів місцевого самоврядування та мерів: Інші дії Житомирська обл.

Об’єкт скарги: Мартинівська сільська рада Пулинського району Житомирської області (сільська рада)

Суть скарги: 13 липня 2018 року до Ради бізнес-омбудсмена звернувся кіпрській інвестор. Державний реєстратор сільської ради незаконно переписав український бізнес Скаржника на інші особу.
У 2005 році Кіпрська компанія відкрила свої представництво в Україні та інвестувала кошти в ринок нерухомості. Проте, у липні 2018 року власники випадково дізналися, що компанія їм більше не належить. Державний реєстратор сільської ради в Житомирській області на підставі фальшивих документів безпідставно змінив дані щодо директора підприємства та переоформив бізнес на компанію з управляння активами. Також реєстратор не повідомив старих власників, що він їх викреслює з реєстру, хоча до цього зобов’язує законодавство.
При цьому, Скаржник наполягав, що він нікому не продавав бізнес та не надавав жодних довіреностей на такі дії. Щоб захистити свої законні права, компанія звернулася до антирейрської комісіїї Мін’юсту та РБО.

Вжиті заходи: Вивчивши матеріали справи, інспектор Ради попросив Мін’юст об’єктивно та оперативно розглянути заяву Скаржника. Міністерство відповіло, що вивчає документи, отримані по справі підприємства. 

Результат: Мін’юст скасував реєстраційні дії та повернув бізнес законному власнику. Справу закрито. 
 

Наступний кейс: ДФС скасувала донарахування на суму понад 2 млн. грн. лікарні «Добробут-Дитинство»