31.05.2018

Припинено неправомірні дії співробітника управління фінрозслідувань

Податкові питання: Кримінальні провадження проти бізнесу з боку ДФС Львівська обл.

Об’єкт скарги: ДФС, Слідче управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків ДФС (СУ ФР ОВПП)

Суть скарги:  В лютому 2018 року до РБО звернувся провідний український виробник цукру. Підприємство скаржилося на неправомірні дії співробітника СУ ФР.

У травні 2017 року ДФС провела перевірку підприємства. Операції з декількома контрагентами Скаржника податкова  кваліфікувала як фіктивні. Відповідно, підприємство мало додатково сплатили понад 16 млн. грн. податку на прибуток. 

Скаржник не погодився з висновками податкової перевірки та оскаржив їх у Львівському окружному адміністративному суді. Проте, за словами підприємства, слідчий СУ ФР декілька разів намагався арештувати банківські рахунки Скаржника. Крім того, слідчий поширював неправдиву інформацію про фіктивний характер господарських операцій підприємства серед його контрагентів, що шкодило діловій репутації Скаржника. Відчуваючи тиск на власний бізнес, підприємство звернулося до РБО.

Вжиті заходи: Інспектор РБО надіслав лист Головному СУ ФР з проханням перевірити обставини по справі та забезпечити здійснення досудового розслідування без невиправданого втручання у господарську діяльність Скаржника. Крім того, скаргу підприємства двічі обговорювали на зустрічі Експертної групи з ГСУ ФР ДФС.

Результат: За втручання Ради, ГСУ ФР ініціювало службову перевірку дій слідчого. Оскільки неправомірна поведінка підтвердилась, співробітнику СУ ФР оголосили догану. Крім того, у ГСУ ФР Скаржника запевнили, що його справу розглядатимуть неупереджено, без невиправданого втручання у господарську діяльність. Наприкінці травня представник підприємства підтвердив відсутність порушень з боку співробітників СУ ФР ОВПП.

 

Наступний кейс: ДФС скасувала помилкові штраф та борг PR-консультанта