12.08.2016

Прокуратура закрила кримінальну справу проти фармацевтичної компанії

Дії Прокуратури України: Звинувачення у корупції Київ

Об’єкт скарги: Головне управління СБУ в м.Києві та Київській області, Прокуратура міста Києва

Суть скарги: В червні 2015 року РБО отримала скаргу від українського підрозділу міжнародної фармацевтичної компанії, представленої у понад 70 країнах світу, стосовно дій Головного Управління СБУ в м.Києві  та Прокуратури м. Києва. Державні органи відкрили кримінальне провадження проти службових осіб Скаржника через нібито незаконну реєстрацію біоактивної добавки в якості лікарського засобу з метою зменшення податків.

Також слідчі провели обшук на підприємстві, з яким Скаржник уклав угоду про пакування препарату, та вилучили деякі документи і зразки.

Перед тим, як звернутися до РБО, Скаржник надіслав публічні запити до державних органів з проханням переглянути сумнівні дії слідчих.

Вжиті заходи: Детально ознайомившись із матеріалами справи, інспекор РБО виявив, що препарат Скаржника був зареєстрований в колишній УРСР ще в кінці 1980-х як лікарський засіб, і з кінця 1990-х років відбувалася його постійна перереєстрація в Україні. Препарат також  зареєстрований як лікарський засіб в країні походждення.

Зазначені факти свідчать про те, що органи, які проводять розслідування, помилково визначили препарат як «біологічну добавку».

2 вересня 2015 року РБО надіслала листа до Відділу рослідувань ГУ МВС України в м. Києві з вимогою переглянути надані Скаржником факти.

Інспектор РБО постійно тримав ситуацію під контролем, і в ході кримінального провадження в листопаді 2015 року Прокурор м.Києва призначив комплексну комісійну хімічну експертизу препарату. Проте її проведення багато разів відкладалось через відсутність відповідного експерта.

Врешті решт, у квітні 2016 року РБО довелося звернутися до  Прокуратури міста Києва з вимогою додержання строків проведення експертизи по справі Скаржника.

Результат: 17 червня 2016 року Прокуратура міста Києва закрила кримінальне провадження  через відсутність події кримінального правопорушення. Справу було успішно закрито. 

Наступний кейс: ДАБІ усунула затримку у реєстрації декларації про початок будівельних робіт