22.06.2016

Прокуратура м. Києва відмовляється розслідувати зловживання незважаючи на рішення суду

Податкові питання: Інші питання Київ

Об’єкт скарги: Прокуратура м. Києва, Відділ фінансових розслідувань у Дарницькому ДПІ м. Києва  

Суть скарги: У березні 2016 року велика оптово-дистриб’юторська компанія подала скаргу до РБО. 12 січня 2016 року слідчий відділ фінансових розслідувань Державної податкової інспекції у Дарницькому районі в місті Києві провів обшук в офісах Скаржника. Скаржник посилався на численні порушення під час обшуку та повідомив про зловживання до Київської міської прокуратури. Проте позивач отримав офіційну відмову розпочати кримінальне провадження. У лютому Дарницький районний суд міста Києва зобов’язав Київську міську прокуратуру зареєструвати початок кримінального провадження на підставі повідомлення Скаржника в Єдиному реєстрі досудових розслідувань. Проте, за свідченнями Скаржника, офіс Київської міської прокуратури не виконав рішення суду.

Вжиті заходи: Інспектор РБО визначив, що, відповідно до статті 214 Кримінально-процесуального кодексу України, прокурор зобов’язаний зареєструвати повідомлення про злочин в Єдиному реєстрі досудових розслідувань протягом максимум 24 годин з моменту його отримання. Таким чином, інспектор дійшов висновку, що відмова Управління Київської міської прокуратури зареєструвати повідомлення Скаржника про злочин була незаконною. РБО звернулася в прокуратуру м. Києва з проханням провести розслідування вищезгаданого зловживання службовим становищем в Управління Київської міської прокуратури та вжити всіх необхідних заходів для виконання судового рішення.

Результат: Менш ніж за один місяць з моменту початку розслідування прокуратура в місті Києві повідомила РБО, що Київська міська прокуратура порушила два кримінальні провадження на підставі повідомлення Скаржника. Обидва було порушено за статтею 365 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за зловживання службовим становищем співробітниками правоохоронних органів. В даний час кримінальні розслідування тривають.

Наступний кейс: Регулятор не видавав дозвіл на надрокористування з 2009 року