10.01.2023

Податкова відновила реєстраційний ліміт платника на 12,6 млн. грн.

Починаючи з вересня 2021 року у провадженні Ради перебувала скарга агропідприємства з Донеччини. Відповідно до рішення суду ДПС повинна була збільшити його реєстраційний ліміт у СЕА ПДВ на 12,6 млн. грн. На момент звернення платника до Ради судове рішення залишалось не виконаним понад 2 місяці. 

В межах роботи над скаргою податкові органи 5 разів подавали касаційні скарги у цій судовій справі. Зрештою, касаційне провадження таки було відкрите, однак Верховний Суд відмовив у задоволенні клопотання податківців про зупинення дії судового рішення, ухваленого на користь платника. Отже, розпочате касаційне провадження жодним чином не повпливало на юридичний обов’язок ДПС виконати судове рішення.

Далі, посилаючись на різні обставини, ДПС обґрунтовувала наявність підстав для затримки із виконанням судового рішення. Зокрема, спершу зазначалося про те, що робоча група з вирішення питань щодо виконання судових рішень цієї категорії прийняла рішення про проведення документальної перевірки скаржника, яку, однак, так і не було розпочато. Також ДПС повідомляла про подання заяви щодо роз’яснення судового рішення, однак згодом суд повернув її без розгляду. Після цього ДПС повідомляла, що питання виконання судового рішення буде відновлене після перегляду апеляційним судом ухвали про встановлення судового контролю за виконанням цього судового рішення, але це апеляційне оскарження врешті виявилось не успішним для податкового органу. 

Тим не менш, Рада не опускала рук і щоразу виносила справу на обговорення в рамках Експертної групи з ДПС (засідання якої починаючи з серпня 2022 року відбуваються щомісяця). В результаті в останні дні 2022 року податкова відновила реєстраційний ліміт платника на 12,6 млн. грн. Скаржник, який встиг уже за цей час релокуватися з Донецької у Чернігівську область, нарешті отримав шанс наростити свої обороти. Загалом процес виконання цього судового рішення, який припав на період збройної агресії рф проти України, зайняв приблизно 1 рік і 5 місяців.

Наступний кейс: Підтверджено право агрофірми на бюджетне відшкодування у розмірі 1,3 млн. грн.