65589

10.04.2024

Податкова погодилась скасувати борг компанії

Податкові питання: Інші питання Київ

Підприємство, що займається торгівлею машинами для добувної промисловості, поскаржилось до Ради бізнес-омбудсмена. Причиною стало рішення податківців нарахувати компанії податковий борг у 84 тис. грн., що виник за результатами перевірки у 2023 році.

Це податкове повідомлення-рішення (ППР) компанія намагалась самостійно оскаржити спершу в адміністративному порядку, а згодом у суді, бездоганно дотримуючись строків оскарження. Це важливо, адже своєчасне оскарження ППР означає, що воно залишається неузгодженим, тобто не підлягає оплаті і не набуває статусу податкового боргу, поки справу остаточно не вирішено. 

Так, напередодні Нового року підприємство через е-суд подало до Київського окружного адміністративного суду (КОАС) позов,  щоб визнати протиправним ППР. Хоча позов дійшов до суду, його не реєстрували, номер справі не присвоювали. Відтак, на початку лютого 2024 року, не маючи понад 2 місяці  інформації щодо оскарження ППР у суді, столичні податківці вирішили, що саме час стягувати борг з підприємства.  

Заручившись підтримкою Ради бізнес-омбудсмена, компанія одразу вирішила скористатись адміністративною процедурою та оскаржила податкову вимогу столичної податкової. Рада звернулась листом до Голови КОАС та нагадала про розумність строків у процедурах, таких, як реєстрація позовної заяви та присвоєння номеру судовій справі. Адже позов скаржника щодо ППР залишався незареєстрованим уже протягом понад 40 робочих днів. Зі свого боку, дії податківців по відношенню до компанії були поспішними, про що Рада наголошувала під час слухання адміністративної скарги.

Крім того, Рада обговорила справу та проблему затримок із винесенням процесуальних рішень в КОАС на черговій щомісячній зустрічі Експертної групи з Державною податковою службою України (ДПС України). Вже в березні 2024 року КОАС виніс ухвалу про відкриття провадження в адміністративній справі скаржника, а ДПС України вирішила відкоригувати нарахований компанії податковий борг. Тепер долю нарахованих 84 тис. грн вирішить суд.

Наступний кейс: Вдалося відстояти право агрокомпанії на бюджетне відшкодування та від’ємне значення з ПДВ на суму понад 35 млн. грн.