05.02.2022

Пенсійний фонд врахував трудовий стаж підприємця

Державні регулятори: Інші питання Київ

Скарга на: Пенсійний фонд України (ПФУ)

Суть скарги: До Ради бізнес-омбудсмена звернувся приватний підприємець. Коли чоловікові виповнилося 60 років, він подав необхідні документи до Пенсійного фонду. Але був здивований, коли у розрахунку пенсії помітив, що ПФУ не врахував 7 з 14 років стажу роботи в проектному інституті. Скаржник також виявив, що податкова не врахувала звіти за 2000, 2009, 2013 та 2021 роки з технічних причин, які чоловік подавав у статусі фізичної особи-підприємця. Щоб допомогти підприємцю, РБО розпочала власне розслідування.

Вжиті заходи: Вивичивши матеріали справи, інспектор визнав скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала ПФУ та ДПС врахувати внески, сплачені підприємцем під час роботи в проектному інституті в зазначений період.  

Результат: ПФУ дослухався до рекомендацій РБО. Пенсійний фонд прийняв рішення про призначення скаржнику пенсії з урахуванням всіх років трудового стажу підприємця. Справу спішно закрито. 

Рекомендація інспектора: Інспектор Володимир Куценко радить періодично (не рідше разу в рік) перевіряти правильність і повноту врахування трудового стажу, щоб вихід на пенсію не приносив додаткових складнощів.
 

Наступний кейс: Компаніям групи ДТЕК ВДЕ повернули 3 млрд грн. за “зеленим” тарифом