13435

23.06.2021

Мережа АЗС «AMIC» уникла необґрунтованих фінансових санкцій у розмірі понад 22 млн. грн

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Київ

Скарга на: Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків (ЦМУ ДПС)

Суть скарги: Рада бізнес-омбудсмена (РБО) отримала скаргу від великої мережі автозаправних станцій «AMIC». Підприємство не погоджувалося з результатами податкової перевірки. Компанія наражалася на фінансові санкції понад 22 млн. грн., тому вже на етапі розгляду заперечень на акт перевірки звернулася до РБО за підтримкою.

Так, на думку податківців, компанія нібито реалізовувала скраплений газ, не здійснюючи при цьому належного обліку надходжень скрапленого газу, зокрема через відсутність під час перевірки журналу за формою №2-ГС. Скаржник надав податковій всі первинні документи що спростовують наявність нібито необлікованого товару за місцем реалізації. Компанія також обґрунтувала, що відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність» журнал обліку нафтопродуктів не є первинним документом, що є підставою для обліку товарів платника. Журнал відображає виключно здійснені облікові операції на АЗС. 

Вжиті заходи: Інспекторка вивчила обставини справи та визнала можливі порушення законних прав скаржника. РБО рекомендувала ЦМУ ДПС забезпечити всебічний та неупереджений розгляд заперечень скаржника та скасувати висновки перевіряючих. Рада наголосила на тому, що компанія разом з запереченнями на акт перевірки надала всі докази того, що вона має належно оформлені первинні документи, що підтверджують надходження скрапленого газу до місця реалізації, та веде облік товарів відповідно до вимог чинного законодавства. 

Результат: ЦМУ ДПС дослухалась до рекомендацій РБО та скасувала висновки акту перевірки, що могли стати підставою для застосування фінансових санкцій у понад 22 млн. грн., передбачених ст. 20 ЗУ «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Справу успішно закрито.
 

Наступний кейс: Державний лісгосп виконав умови договору