19.10.2020

Львівський завод відбив рейдерську атаку

Дії Міністерства юстиції України: Реєстраційна служба Львівська обл.

Скарга щодо: Міністерство юстиції України (Мін’юст)

Суть скарги: Рада отримала скаргу від Львівського заводу будівельної та художньої кераміки. Підприємство скаржилося на те, що нотаріус змінив  у Єдиному державному реєстрі (ЄДР) відомості про керівника заводу, порушивши закон та статут підприємства. Замість рішення вищого органу правління реєстратор вніс зміни на підставі зовсім іншого документу. Відповідно до статуту заводу рішення щодо припинення повноважень Голови підприємства приймається Загальними зборами, засідання яких не відбулося. Натомість звільнити чинного керівника з посади вирішила Наглядова рада. Через незаконне призначення нового Голови після подання скарги в Колегію Мін’юсту з розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора (Колегія Мін’юсту), підприємство звернулося до Ради бізнес-омбудсмена по допомогу.

Вжиті заходи: Інспекторка підтримала позицію підприємства та визнала скаргу обґрунтованою. Вивчивши матеріали справи, Рада дійшла висновку, що під час внесення змін до ЄДР реєстратор мав керуватися рішенням Загальних зборів, а не Наглядової ради.

Рада рекомендувала Міністерству юстиції забезпечити повний та всебічний розгляд скарги підприємства та поновити правдиві відомості про керівника заводу в разі порушення законодавства. Зокрема, Рада просила Колегію Колегію Мін’юсту ретельно перевірити законність реєстраційних дій приватного нотаріусу. 

Результат: Дослухавшись до рекомендацій Ради, Колегія Мін’юсту задовольнила скаргу львівського підприємства. Мін’юст скасував спірні реєстраційні дії та поновив дані про керівника заводу будівельної та художньої кераміки.  Доступ реєстратора до ЄДР  було заблоковано терміном на 1 місяць. Справу успішно закрито. 
 

Наступний кейс: Страховий стаж працівникам сталеливарного заводу враховано