10.05.2019

Київська митниця скасувала коригування митної вартості меблевій компанії 

Митні питання: Оцінка митної вартості Київ

Скарга на: Київська міська митниця Державної фіскальної служби (Київська митниця)

Суть скарги: Рада отримала скаргу від Української Асоціації Меблевиків в інтересах меблевої компанії. Київська митниця, не погоджуючись з митною вартістю товару, визначеною Скаржником за ціною договору, прийняла рішення про її коригування.

Щоб підтвердити заявлену митну вартість товару, Скаржник надав митниці вичерпний перелік документів, встановлений Митним кодексом України, а також додаткові документи. Втім, у митного органу були сумніви, зокрема, щодо форми та змісту прайс-листа. На переконання Київської митниці, прайс-лист, виставлений безпосередньо на Скаржника, має адресний характер, що суперечить суті вказаного документу як комерційної пропозиції необмеженій кількості покупців. В свою чергу, Скаржник зазначав, що комерційна пропозиція та індивідуальні умови розміщення замовлень – результат багаторічної співпраці між компаніями. Не погоджуючись з рішенням Київської митниці, Скаржник звернувся за допомогою до Ради.

Вжиті заходи:  Інспектори Ради ретельно вивчили матеріали скарги та положення відповідного законодавства. Рада підготувала детальний аналіз обставин справи та надала власні аргументи необхідності скасування рішення Київської митниці про коригування митної вартості. Окремо, Рада підкріпила свою позицію відповідною судовою практикою на користь Скаржника. Рада звернулась до контролюючого органу з проханням забезпечити повний та неупереджений розгляд скарги Скаржника, врахувавши аргументацію Ради.

Результат: Київська митниця дослухалася до аргументів Ради та скасувала рішення про коригування митної вартості. Справу успішно закрито. 
 

Наступний кейс: Нацполіція повернула майно виробнику спортивного обладнання