13575

24.10.2016

Компанії-експортеру деревини повернули затримані на митниці вагони

Митні питання: Митне оформлення (затримка, відмова) Закарпатська обл.

Об’єкт скарги: Закарпатська митниця Державної  фіскальної служби України (ДФС) 

Суть скарги: На початку червня 2016 року чеська компанія, що спеціалізується на експорті паливної деревини з України до Європейського Союзу, звернулася до РБО за допомогою в поверненні її контрагенту 28 залізничних вагонів. Закарпатська митниця затримала вагони, завантажені паливною деревиною, які Скаржник придбав за відповідними договорами. Арешт був накладений тільки на транспортовану паливну деревину, а не на самі вагони. 

Вжиті заходи: Для вирішення проблеми інспектор РБО звернувся до Головного управління Національної поліції Закарпатської області та Закарпатської митниці з вимогою розглянути можливість розвантаження вагонів та повернення їх законному власнику. 15 вересня Скаржник подав відповідне клопотання до Апеляційного суду Закарпатської області, який виніс рішення скасувати арешт на паливну деревину.

Результат: 7 жовтня Скаржник поінформував РБО про розвантаження 28 вагонів та повернення їх контрагенту.  Справу успішно закрито.

 

Наступний кейс: Проектувальник та будівельник повітряних електростанцій отримав дозвіл на розробку документації з землеустрою