26.02.2021

Компанія повернула 3 млн. грн. ПДВ

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Київ

Скарга на: Державна податкова служба України (ДПС), Головне управління ГУ ДПС в м. Києві (ГУ ДПС)

Суть скарги: До Ради звернувся постачальник виробів з деревини. Компанія не погоджувалася з результатами податкової перевірки. Підприємство подало декларацію з ПДВ за травень 2020 року, в якій задекларувало суму в майже 3 млн. грн. бюджетного відшкодування. Для пояснення скаржник представив податковій додаткові розрахунки. Проте за результата, компанія, завищила суми бюджетного відшкодування ПДВ, що зараховується до податкового кредиту наступного звітного періоду. Компанія намагалася оскаржити висновки податкової, подавши заперечення. Скаржник мотивував свою позицію тим, що згідно з законодавством має право самостійно визначати послідовність від’ємного значення ПДВ та суми бюджетного відшкодування. Оскільки сума її податкового кредиту досягла 6,7 млн. грн., компанія вирішила віднести 3 млн. грн. до бюджетного відшкодування, а 1,5 млн. до податкового кредиту наступних звітних періодів. Податкова на заперечення підприємства не відповідала. Тоді Рада й отримала скаргу від підприємства.

Вжиті заходи: Після ґрунтовного вивчення обставин скарги, Рада визнала скаргу обґрунтованою та підтримала позицію скаржника. Відтак, Рада рекомендувала ГУ ДПС забезпечити повний, всебічний та неупереджений розгляд скарги підприємства. Рада зауважила, що порушення податкової дисципліни, що не вплинули на порядок розрахунків з бюджетом, не є підставою для донарахування платнику податкового зобов’язання.

Результат: Податковий орган дослухався до рекомендацій Ради та задовольнив скаргу постачальника виробів з деревини. ГУ ДПС скасувала рішення щодо результатів податкової перевірки. Справу успішно закрито.
 

Наступний кейс: Податкові накладні на 5 млн. грн. зареєстровано