26.12.2016

Інтернет-провайдер домігся визнання своїх прав на розміщення телекомунікаційних мереж на опорах ліній електропередач

Інші державні регулятори: АМКУ Полтавська обл.

Об’єкт скарги: Полтавське територіальне відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ)

Суть скарги: 29 серпня 2016 року зі скаргою до РБО звернулась компанія ТОВ «ЦЕНТР ВПРОВАДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ «ФОБОС», що представляє групи малих і середніх інтернет-провайдерів, які користуються послугами розміщення власних телекомунікаційних мереж (ТКМ) на опорах ліній електропередач. У скарзі йшлося про зловживання монопольним становищем з боку постачальника електроенергії ПАT «Полтаваобленерго», який встановлював завищені тарифи на послуги з використання місць на опорах для розміщення ТКМ, а також на бездіяльність Полтавського територіального відділення АМКУ щодо розслідування цієї справи, незважаючи на декілька звернень Скаржника. 

Вжиті заходи: Інспектор РБО звернулася до Територіального відділення за поясненням. Було відкрито справу про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та підтверджено зловживання з боку ПАТ «Полтаваобленерго». Територіальне відділення рекомендувало товариству здійснити розрахунок вартості послуг на економічно обґрунтованих умовах. 

Результат: Порушення прав Скаржника згідно з законодавством про захист економічної конкуренції було припинено, а право на розміщення телекомунікаційних мереж відновлено на економічно обґрунтованих умовах. Справу успішно закрито.

 

Наступний кейс: Схвалено зміни до Податкового кодексу, які повністю звільняють підприємців від сплати земельного податку та орендної плати за земельні ділянки, розташовані на території АТО