Підприємство імпортувало сіль з Румунії та вже не вперше стикається з коригуванням митної вартості. Минулого року суд скасував рішення митниці щодо коригування митної вартості 8 партій імпортованої підприємством солі.
Цього ж разу компанія заздалегідь пройшла експертизу щодо відповідності ціни імпортованої солі поточній кон’юнктурі ринку та додала документ з результатами експертизи до митної декларації.
Розглядаючи подані до митного оформлення документи, інспектор митниці запитав в компанії документи щодо витрат на страхування та інші платіжні/бухгалтерські документи без конкретизації, які саме документи потрібно надати та які саме сумніви виникли у митниці. Підприємство відмовилось надавати додаткові документи, оскільки ним було надано митниці достатній пакет документів для визначення митної вартості товару.
Однак, митниця вирішила відкоригувати вартість товару, аргументувавши таке рішення тим, що компанія не подала заявку на перевезення та наявністю розбіжностей статистичної вартості товару (у національній валюті Румунії), зазначеної в експортній митній декларації, та фактурної вартості, зазначеної в інвойсі.
Отримавши скаргу, Рада бізнес-омбудсмена підтримала компанію та скерувала звернення до Державної митної служби України (ДМС України). Окремо РБО взяла участь у розгляді скарги компанії за участі скаржника та митного органу. Рада зауважила, що розрахунок за товар компанія здійснила у євро відповідно до контракту, тож різниця у національній валюті могла виникнути внаслідок коливань румунського лея до євро. Тому такі розбіжності не можуть свідчити про недостовірність задекларованої ціни імпортованої солі.
Зрештою спільний розгляд скарги компанії завдяки медіації РБО дозволив позитивно вирішити справу. Розбіжності у документах було спростовано, а митниця скасувала рішення про коригування митної вартості товару.