01.02.2021

ФОП без боргів

Податкові питання: Інші питання Харківська обл.

Скарга на: Державна податкова служба (ДПС), Головне управління ДПС в Харківській області (ГУ ДПС)

Суть скарги:  Рада отримала скаргу від приватної підприємиці з Харківщини. Податкова нарахувала підприємиці штрафи за можливу несплату єдиного соціального внеску в 2013 році. Згідно з податковою звітністю, боргів скаржниця не мала. Справа в тому, що 2013 році платники податків подавали звіти в паперовому вигляді, а податківці вносили дані в електронну базу вручну. З’ясувалося, що один з працівників податкової зробив помилку під час перенесення даних. Він випадково збільшив суму ЄСВ за лютий 2013 року та вказав 11472 грн. замість 1147 грн. Підприємиця тричі оскаржувала вимогу з ЄСВ у суді . Суд дійшов висновку, що податківці помилилися при перенесенні інформації в електронну базу. За період з 2013 по 2019 рік сума її боргу зросла до 13 тис. грн. Занепокоєна вимогою ГУ ДПС сплатити неіснуючу заборгованість, приватна підприємиця звернулася до Ради бізнес-омбудсмена по допомогу.

Вжиті заходи: Вивчивши обставини справи, інспектор визнав скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала ДПС забезпечити повний, всебічний та неупереджений розгляд скарги підприємиці. На думку РБО, податкова помилково не врахувала факту допущеної помилки. У листі до податкового органу інспектор підкреслив важливість принципу належного урядування, відповідно до якого державні органи мають діяти вчасно та послідовно. Рада просила ДПС виправити помилку, допущену державним органом.

Результат: Податкова дослухалась до рекомендацій Ради та скасувала рішення про нарахування боргу приватній підриємиці. Скаргу успішно закрито

Наступний кейс: Юридична допомога для ФОПів