07.12.2018

ДП «Енергоатом» нарешті розрахувався за отримане обладнання

Дії державних компаній: Інші дії Київ

Об’єкт скарги: Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом»  (ДП «Енергоатом»)

Суть скарги: 8 серпня 2018 року до Ради звернувся великий постачальник холодильного обладнання та кондиціонерів. ДП «Енергоатом» заборгувало Скаржнику 1,7 млн. грн. за отримане устаткування.
У січні 2018 року Державне підприємство замовило у постачальника промислові кондиціонери на суму 1,7 млн.  грн. 29 березня обладнання доставили замовнику, про що він підписав акт виконаних робіт. Згідно з договором, покупець мав оплатити отриманий товар протягом 30 робочих днів.
Проте, станом на 14 вересня ДП «Енергоатом» не поспішав оплачувати обладнання. З цією проблемою Скаржник звернувся до Ради бізнес-омбудсмена.

Вжиті заходи: Інспектор Ради вивчив матеріали справи та підтримав позицію підприємства. Він письмово попросив держпідприємство виконати договірні зобов’язання. Лише після звернення Ради підрозділ ДП «Енергоатом»  повідомив про причини затягування оплати. Виявляється, не вистачало розрахунку коригування до податкової накладної.
 
Результат: Підприємство оперативно підготувало необхідний розрахунок. 21 листопада державне підприємство нарешті розрахувалося з постачальником в повному обсязі. Скаржник подякував Раді за сприяння у вирішенні справи. 
 

Наступний кейс: Директор відмовився підписувати зізнання під тиском правоохоронців…