05.07.2017

Донарахування податку на прибуток Представництву «Калпатару Пауер Трансмішн Лімітед» на суму понад 41,7 млн. грн. скасовано

Природні монополії: Інші питання Київ

Об’єкт скарги: Офіс великих платників податків  Державної фіскальної служби (ДФС) України

Суть скарги: 27 квітня 2017 року Представництво «Калпатару Пауер Трансмішн Лімітед», всесвітньо відомого будівельника споруд електропостачання та телекомунікацій, зареєстроване в Києві, звернулося до РБО за допомогою в оскарженні податкової вимоги Офісу великих платників податків (Офісу). Службовці Офісу виявили, що в квітні 2016 року під час сплати податку на прибуток організацій на суму понад 41,7 млн. грн. Скаржник помилково використав неправильний код бюджетної класифікації. Через це порушення Офіс наклав на Скаржника штраф у розмірі понад 300 тис. грн. і зобов’язав його повторно сплатити податок на прибуток. 

Вжиті заходи: 10 травня інспектор РБО взяв участь у адміністративному слуханні скарги в ДФС, в ході якого просив службовців ДФС неупереджено розглянути питання Скаржника і забезпечити скасування необґрунтованого рішення Офісу великих платників податків.  

Результат: Офіс присвоїв сплаченим Скаржником коштам правильну бюджетну класифікацію. 23 травня Скаржник повідомив Раді, що податкову вимогу щодо сплати податку на прибуток було відкликано, а рішення про накладення штрафу скасовано. Рада закрила справу менш ніж за місяць.  

 

Наступний кейс: ГУ ДФС у м.Києві відшкодувало торговельній компанії понад 14 млн.грн. ПДВ