15.06.2018

ДФС скасувала донарахування у 630 млн. грн. машинобудівному заводу

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Полтавська обл.

Об’єкт скарги: Державна фіскальна служба (ДФС), Офіс великих платників податків (ОВПП) ДФС

Суть скарги:  30 березня 2018 року до РБО звернулося провідне українське машинобудівне підприємство. Скаржник не погоджувався з донарахуванням ДФС податків та штрафів на суму 630 млн. грн.
На початку березня ОВПП провів податкову перевірку підприємства. За її результатами податкова збільшила Скаржнику об’єкт оподаткування податком на прибуток майже на 300 млн. грн. та ще на 285 млн. грн. нарахувала пеню за порушення порядку здійснення розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності. Крім того, завод мав додатково сплатити ПДВ та податок на прибуток. 
Наприкінці березня підприємство оскаржило висновки податкової перевірки та звернулося до РБО.

Вжиті заходи: Вивчивши матеріали справи, інспектор Ради надіслав лист ДФС. Він висловив правову позицію Ради та попросив податкову дослухатися до аргументів Скаржника. Інспектор також взяв участь у слуханні справи підприємства в ДФС. 

Результат: За сприяння Ради, 25 травня ДФС скасувала донарахування заводу на суму 630 млн. грн. Залишила лише донараховане зобов’язання з податку на прибуток на 17 млн. грн., яке підприємство також планує оскаржити в суді. 
 

Наступний кейс: За розповсюдження недостовірної інформації правоохоронцю загрожує кримінальна відповідальність