10.08.2018

ДФС скасувала донарахування на суму понад 5 млн. грн. французькій агрокомпанії

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Київ

Об’єкт скарги: Офіс великих платників податків (ОВПП) Державної фіскальної служби України

Суть скарги: 29 травня 2018 року до Ради звернулася французька компанія, провідний експортер зерна в Україні. Скаржник не погоджувався з результатами податкових перевірок ОВПП.

Як виявилося під час перевірки, Скаржник закуповував пшеницю, ячмінь та кукурудзу у підприємств, проти яких були відкриті кримінальні провадження. Тому ОВПП визнав операції Скаржника з цими контрагентами нереальними. Для підприємства це означало неможливість отримати відшкодування ПДВ за зазначеними транзакціями та нарахування значних штрафів.

Вжиті заходи: Вивчивши матеріали справи, інспектор Ради встановив, що висновки податкової ґрунтувалися на припущеннях, а не доказах. Для перевірки позиції Скаржника він запитав додаткові документи у підприємства. У відповідь компанія надала Раді декілька сотень товарно-транспортних накладних, які підтверджували придбання зерна для подальшого експорту. Підтримавши позицію підприємства, інспектор письмово звернуся до ДФС з проханням розглянути справу Скаржника всебічно та неупереджено. Крім того, Рада взяла участь у розгляді справи в ДФС. 

Результат: За результатами розгляду скарги, податкова служба скасувала донарахування на суму понад 5 млн. грн. Справу успішно закрито. 
 

Наступний кейс: РНБО відмінила помилково накладені на ІТ-компанію санкції