13271

19.07.2019

ДФС скасувала донарахування на суму 630 тис. грн. мережі аптек

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Харківська обл.

Скарга на: Головне управління Державної фіскальної служби України у Харківській області (ДФС)

Суть скарги: Рада отримала скаргу від регіональної мережі аптек із Харківщини щодо нарахувань податків за результатами планової перевірки. 

Проаналізувавши діяльність компанії за 2015-2018 роки, ДФС поставила під сумнів реальність операцій Скаржника з низкою ФОПів. Зокрема, податкова вказала на недостатню деталізацію транзакцій в первинних документах про надання рекламних, маркетингових та поліграфічних послуг, а також послуг з технічного обслуговування касових апаратів. Зазначені висновки стали підставою для додаткового нарахування податку на прибуток та ПДВ. Викладені претензії фіскалів є досить «класичними» для даної категорії спорів. 

Не погоджуючись з висновками податкового органу, підприємство оскаржило рішення ДФС та звернулося за підтримкою до Ради. 

Вжиті заходи: Інспектор вивчив матеріли справи та прийшов до висновку, що окремі помилки у первинних документах не можуть свідчити про нереальність операцій – акти були достатнім підтвердженням виконаних робіт.

Рада підтримала позицію Скаржника та письмово попросила ДФС всебічно та неупереджено розглянути скаргу мережі аптек. Крім того, команда Ради взяла участь у розгляді справи підприємства в ДФС. Під час розгляду ми наголосили, що саме контролюючий орган має довести правомірність нарахувань, а всі сумніви мають тлумачитись на користь платника податків. 

Результат: Дослухавшись до аргументів Ради, ДФС скасувала 70% донарахувань на суму 630 тис. грн. Скасовуючи спірні податкові повідомлення-рішення контролюючий орган, серед іншого, обґрунтував свою позицію релевантною практикою Верховного суду. Справу успішно закрито. 
 

Наступний кейс: Скасовано понад 140 млн. грн. нарахувань виробнику водонагрівачів