13279

12.08.2019

ДФС скасувала донарахування майже 7 млн. грн. виробнику солодощів

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Київ

Скарга на: Офіс великих платників податків (ОВПП)

Суть скарги: До Ради звернувся провідний світовий виробник солодощів. Підприємство не погоджувалося з  результатами податкової перевірки, відповідно до яких мало сплатити додатково майже 7 млн. грн.

ОВПП засумнівався, що виробник солодощів дійсно замовляв маркетингові послуги для просування продукції. Зокрема, на думку податкової, промо-акції проводилися невстановленими особами на безоплатній основі. Відповідно, операції Скаржника з маркетинговим агентством назвали нереальними. 

На думку підприємства, підставою для перевірки стало відкрите кримінальне провадження проти контрагента маркетингового агентства. Не погоджуючись з позицією податкового органу, підприємство оскаржило рішення в ДФС та звернулося за допомогою до Ради.

Вжиті заходи: Проаналізувавши обставини справи, інспектор письмово звернувся до ДФС. Інспектор встановив, що правова позиція Скаржника відповідає правовим позиціям Верховного Суду та ДФС за результатами розгляду аналогічних справ. Рада надала правову оцінку фактам та доказам Скаржника та додала власні аргументи на підтримку позиції Скаржника Зокрема, Рада звернула увагу на необхідність дотримання принципу індивідуальної відповідальності платника податків та відсутність судових вироків, які набрали законної сили, по відношенню до ділових партнерів контрагента Скаржника. 

Результат: ДФС дослухалася до аргументів Ради та задовільнила скаргу підприємства. Штрафи та донарахування скасовано, справу успішно закрито.
 

Наступний кейс: Рада допомогла пришвидчити митне оформлення імпортованих квітів