13487

31.12.2021

Держмитслужба прийняла декларацію імпортера медичних рукавичок

Митні питання: Адміністративні провадження Київ

Скарга на: Київська митниця Держмитслужби (Київська митниця)

Суть скарги: Рада бізнес-омбудсмена отримала скаргу підприємства щодо притягнення до відповідальності декларанта імпортера та застосування до нього штрафу в розмірі більш ніж 1 млн. грн. за статтею 485 Митного кодексу України. 
Суть спору полягала в тому, що митниця не погодилася із позицію підприємства щодо застосування до імпортованого товару (нітрилові рукавички) преференцій зі сплати ПДВ на підставі законодавства прийнятого в рамках протидії пандемії коронавірусу. 
Митниця вбачала безпідставним віднесення імпортованих товарів до таких, що входять до переліку товарів, що необхідні для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (Постанова КМУ №224 від 20.03.2020 року). Коли відносно декларанта підприємства було складено протокол про порушення митних правил, воно звернулося до РБО по допомогу.

Вжиті заходи: Інспектор Ради звернув увагу Київської митниці (під час розгляду справи) та Держмитслужби (під час оскарження постанови про притягнення до відповідальності) на відсутність складу правопорушення, та, зокрема, на очевидну відсутність умислу декларанта щодо вчинення протиправних дій. Під час розгляду справи позиції митних органів розійшлися, центральний апарат, погоджуючись з позицією декларанта та Ради, двічі скасовував постанови Київської митниці з направленням справи на новий розгляд. Врешті решт, під час третього розгляду справи Київська митниця вирішила закрити провадження у справі у зв’язку з відсутністю складу правопорушення.

Результат: Київська митниця дослухалася до рекомендацій РБО та закрила провадження у справі про порушення митних правил у зв’язку з відсутністю складу правопорушення. Справу успішно закрито.
 

Наступний кейс: Слідчі повернули майно охоронній компанії