62927

20.02.2024

ДБР повернуло вилучене майно та кошти автокомпанії

Дії Прокуратури України: Процесуальні зловживання Київ

Імпортер автівок поскаржився до Ради бізнес-омбудсмена через те, що правоохоронці не повертали вилучене в результаті обшуку майно.

Відомо, що у листопаді 2021 року Державне бюро розслідувань (ДБР) провело обшук в помешканні генерального директора фірми, в ході якого вилучило 2 ноутбуки та гроші на суму 265 тис. дол. США. Крім того, обшук відбувся ще й в офісі компанії, де правоохоронці також вилучили техніку фірми. У грудні 2021 року слідчий суддя відмовив в арешті тимчасово вилученого майна, а відтак правоохоронці мали його невідкладно повернути скаржникові. Проте майно вони не повертали, а підслідність справи кілька разів змінювалась. При цьому компанія безуспішно зверталась із клопотаннями до органів досудового розслідування та Офісу Генерального прокурора.

Розслідуючи справу,  Рада протягом червня-жовтня 2023 року неодноразово зверталася з листами до Офісу Генерального прокурора, Київської міської прокуратури, Головного управління Національної поліції у місті Києві, Головного слідчого управління ДБР та Територіального управління ДБР у місті Києві та просила  невідкладно повернути тимчасово вилучене майно скаржнику, як того вимагає ухвала суду. Рада наголошувала на тому, що згідно з висновками ухвали, вилучені речі не містять доказів у кримінальному провадженні, тож є очевидним, що утримання майна правоохоронцями порушує права фірми. Рада двічі виносила скаргу на розгляд Експертної групи з Офісом Генерального прокурора, завдяки чому зрештою вдалося досягти результату. ДБР повернуло компанії та її гендиректору тимчасово вилучені техніку та 265 тис. дол. США.

 

 

 

Наступний кейс: ДПС повернула 24,3 млн. грн. реєстраційного ліміту мережі супермаркетів