30.07.2021

ДАБІ видала дозволи на будівництво сонячних електростанцій в Житомирській області

Інші державні регулятори: ДАБІ Київ

Скарга на: Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ)

Суть скарги: Рада бізнес-омбудсмена отримала скаргу від компанії з іноземними інвестиціями, що займається будівництвом сонячних електростанцій. Підприємство планувало встановити п’ять електростанцій в Новоград-Волинському районі Житомирської області загальною потужністю 5 МВт. Для цього ДАБІ мала видати компанії 5 окремих дозволів на початок будівництва. Скаржник подав документи через портал державних  послуг «ДІЯ». Проте він отримав від контролюючого органу зауваження через невідповідність документів законодавству України. На думку ДАБІ, компанія не погодила висновок щодо наслідків будівництва, та назви об’єктів не відповідали тим, що були зазначені в проєктній документації. Підприємство виправило всі недоліки та повторно звернулося до ДАБІ. Цього разу інспекція знайшла інші аргументи, аби відмовити компанії у видачі дозволів на будівництво сонячних електростанцій. ДАБІ посилалася на те що, проєктна документація була неузгоджена з містобудівними умовами та обмеженнями. Подавши заяву втретє, компанія просила РБО ініціювати власне незалежне розслідування.

Вжиті заходи: Інспекторка вивчила матеріали справи та визнала скаргу обґрунтованою. На думку Ради, дії ДАБІ містили ознаки недобросовісної поведінки, оскільки суперечили принципу належного урядування. Інспекція не надала компанії вичерпний перелік зауважень з самого початку, а щоразу після звернень підприємства свідчила про нові недоліки в документах. Зокрема, відповідно до законодавства орган державно-будівельного контролю має видати дозвіл на будівництво протягом 5 робочих днів з дня реєстрації заяви. У разі відмови видати такий дозвіл, контролюючий орган має пояснити рішення про відмову протягом 10 робочих днів. Наш скаржник не отримав жодної інформації про статус розгляду звернень після того, як втретє подав документи через портал «ДІЯ». РБО просила ДАБІ забезпечити повний та неупереджений розгляд заяв компанії  та повідомити скаржника про результати їх розгляду.

Результат: Після втручання РБО ДАБІ видала компанії дозволи на будівництво сонячних електростанцій в Житомирській області. Підприємство подякувало РБО за допомогу: «Висловлюємо вдячність Раді бізнес-омбудсмена за конструктивну та оперативну реакцію на наше звернення. На момент звернення до РБО третя заява від нашої компанії про видачу дозволів вже більше семи тижнів знаходилася на розгляді ДАБІ без будь-якого рішення. Будь-які наші намагання отримати відповідь від ДАБІ були безуспішними. Висловлюємо особливу вдячність команді РБО за оперативність та професіоналізм у відстоюванні інтересів нашої компанії». Справу закрито.

Наступний кейс: Нова Пошта під прицілом Держпродспоживслужби