13404

25.01.2021

Через три роки слідчі нарешті повернули майно

Національна поліція: процесуальні зловживання Київ

Скарга на: Дарницьке управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві (Дарницька Нацполіція)

Суть скарги: Рада отримала скаргу від столичного виробника м’яса. Підприємство скаржилося на те, що слідчі не повертали майно, вилучене під час обшуку ще в 2017 році. Як стало відомо Раді, директор компанії скаржника деякий час назад був засновником іншого підприємства. Саме через можливе ухилення від сплати податків посадовцями того підприємства і було відкрите кримінальне провадження. Але цікаво, що слідчі провели обшук саме офісу скаржника та вилучили комп’ютерну техніку, мобільний телефон та документи. Вилучене майно слідчі не повертали протягом трьох років. Самостійно скаржнику з адвокатом не вдалося повернути майно. Останньою надією для виробника м’яса стало звернення по допомогу до Ради бізнес-омбудсмена.

Вжиті заходи: Інспекторка проаналізувала обставини справи та визнала скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала Дарницькій Нацполіції негайно повернути майно, вилучене з офісу скаржника. В листі до правоохоронців інспекторка нагадала про розумні строки кримінального провадження: оскільки навіть якщо на момент вилучення майна були підозри у причетності посадових осіб скаржника до вчинення злочину, то за три роки розслідування ці підстави вочевидь не знайшли свого підтвердження.  Рада винесла предмет скарги на засідання експертної групи з Офісом Генерального прокурора та Головним слідчим управлінням Національної поліції України. Проте повернути майно скаржнику вдалося не відразу. Рада двічі проводила засідання експертних груп із правоохоронними органами. Лише після цього скаргу вдалося вирішити.

Результат: Завдяки наполегливій роботі команди інспекторів, слідчі дослухалися до рекомендацій РБО та повернули скаржнику вилучене майно. Справу успішно закрито.
 

Наступний кейс: ДПС зареєструвала накладні на 2,5 млн. грн.