10.04.2018

CБУ погодилася не затримувати розмитнення товарів CCC Ukraine

Служба безпеки України: кримінальні провадження Львівська обл.

Об’єкт скарги: Служка безпеки України (СБУ)

Суть скарги: 18 лютого 2018 року до РБО звернулася міжнародна мережа взуттєвих магазинів CCC. Компанія скаржилася на дії СБУ, що спричинили затримки розмитнення її товарів.

На початку 2018 року відбулась низка випадків поглибленого митного огляду товарів імпортера. За словами Скаржника, «особлива увага» до партії приділялася на підставі орієнтування СБУ. Внаслідок таких ретельних оглядів підприємство страждало не лише від затримок з доставкою товарів, а й несло грошові витрати – на розвантаження/навантаження товарів. Варто відмітити, що до цього моменту підприємство жодного разу не порушувало правил імпорту.

Вжиті заходи: Рада звернулась до СБУ, щоб перевірити достовірність інформації про зазначену вказівку. Також установа попросила СБУ утриматися від перевірки таких законослухняних імпортерів, як Скаржник. Крім того, Рада винесла питання компанії на засідання експертної групи з керівництвом СБУ.

Результат: В ході зустрічі експертної групи правоохоронці підтвердили, що проти Скаржника немає жодних кримінальних проваджень або іншої негативної інформації. Крім того, СБУ повідомила про відсутність наміру у подальшому ініціювати поглиблений митний огляд товарів імпортера. Справу успішно закрито.

Наступний кейс: Держстат нарешті оплатив 30 млн. грн. за послуги, отримані в 2012 році