20.08.2021

Агрофірма під тиском правоохоронців

Дії Прокуратури України: Процесуальні зловживання Київська обл.

Скарга на:  Білоцерківське районне управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області (Нацполіція в Київській області)

Суть скарги: Рада бізнес-омбудсмена отримала скаргу від аграрної компанії, що займається вирощуванням зернових та олійних культур. Підприємство скаржилося, що правоохоронці відкрили кримінальне провадження щодо підроблення договорів про оренду земельних ділянок. Зокрема, слідчі вилучили в компанії документи на землю та наклали арешт на майно.
Рада з’ясувала, що орендодавці в односторонньому порядку намагалися розірвати договори оренди землі. Внаслідок цього, агрофірму незаконно позбавили права оренди. Хоча заявники через суд домагалися визнання договорів недійсними, орган правосуддя, навпаки, визнав факт дійсності договорів та необхідності їх виконання. Під час судових слухань орендодавці не надали переконливих аргументів та й не заперечували, що уклали договори оренди землі зі скаржником. Оскільки арешт майна створював кризову ситуацію на виробництві агрофірми, підприємство звернулося до РБО по допомогу.

Вжиті заходи: Вивчивши матеріали скарги, Рада визнала скаргу обґрунтованою. РБО рекомендувала Нацполіції в Київській області та прокуратурі Київської області повно і неупереджено перевірити законність ведення кримінального провадження у справі агрофірми. Серед іншого, суд встановив, що компанія належно виконувала договірні зобов’язання перед орендодавцями.

Результат: Завдяки залученню Ради правоохоронці закрили кримінальне провадження у справі агрофірми та повернули тимчасово вилучене майно. Справу успішно завершено.
 

Наступний кейс: ДПС скасувала рішення на мільйон гривень