Скарга на: Державна податкова служба України (ДПС), Офіс великих платників податків (ОВПП)
Суть скарги: Український банк звернувся до Ради бізнес-омбудсмена по допомогу. Скаржник не погоджувався з результатами податкової перевірки, відповідно до яких мав сплатити додатково понад 185 млн. грн. З’ясувалося, що під час перевірки ОВВП, серед іншого, дійшов висновку про те, що скаржник не утримав податок на доходи нерезидентів з джерелом походження з України під час виплати процентів нерезиденту за кредитом, залученим шляхом розміщення іноземних цінних паперів на іноземній фондовій біржі.
При цьому, Скаржник застосував до процентів, які виплачувалися нерезиденту, ставку податку у розмірі 0% на підставі звільнення від оподаткування, яке передбачено п. 46 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України.
Банк намагався самостійно оскаржити висновки перевірки та подав змістовні заперечення до ОВПП з поясненнями по кожному з пунктів. Втім, своїх висновків податковий орган не змінив. Після отримання податкових повідомлень-рішень, банк оскаржив їх до ДПС. Скаргу банку взяла в роботу команда Ради.
Вжиті заходи: Вивчивши матеріали справи, інспектор визнав скаргу обґрунтованою та підтримав позицію скаржника. Рада акцентувала увагу на хибності висновків ОВПП, недоведеності порушення скаржником вимог податкового законодавства та рекомендувала ДПС забезпечити повний, всебічний та неупереджений розгляд скарги банку. Інспектор Ради просив податковий орган розглянути можливість скасування оскаржуваних ППР. Розгляд скарги ДПС затягнувся у зв’язку із тимчасовою зупинкою перебігу строків розгляду скарг, отриманих в період жорстких карантинних обмежень.
Результат: ДПС дослухалась до аргументів скаржника та Ради і скасувала додаткові донарахування банку на суму понад 185 млн. грн. Справу успішно закрито.