06.12.2021

1,7 млн. грн. вилучених коштів повернуто мережі зоомагазинів

Податкові питання: Кримінальні провадження проти бізнесу з боку ДФС Харківська обл.

Скарга на: Державна фіскальна служба (ДФС), Головне слідче управління фінансових розслідувань ДФС 

Суть скарги: Рада бізнес-омбудсмена отримала скаргу від мережі зоомагазинів. Компанія скаржилася, що правоохоронці провели 12 обшуків в її магазинах у Харкові та Києві та вилучили комп’ютери, документи та грошові кошти на суму 1,7 млн. грн. На думку ДФС, мережа зоомагазинів ухилялася від сплати податків. Податківці виявили, що протягом 2018-2020 років компанія нібито не сплатила 78 тис. грн. Не погоджуючись із вилученням майна, мережа зоомагазинів оскаржила дії слідчих у суді. В результаті суд зобов’язав правоохоронців повернути вилучене майно компанії, проте понад 3 місяці скаржник не міг отримати вилучені речі. Окрім того, скаржник непокоївся, що повернення майна може бути ускладнене або затягнуте у зв’язку із процесом реформування ДФС України, який саме був запущений. Компанія звернулася до РБО по допомогу.

Вжиті заходи: Інспекторка вивчила обставини справи та визнала скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала Офісу Генерального прокурора України та ДФС повернути тимчасово вилучене майно скаржнику відповідно до ухвали суду. У листі до керівника обласної прокуратури Рада наголосила, що вилучене майно має бути якнайшвидше повернуте власнику, оскільки суд не задовольнив клопотання слідчого про арешт майна. Проте слідчі повернули скаржнику лише комп’ютери та документи. Рада повторно звернулася до Офісу Генерального прокурора та ДФС з проханням повернути компанії ще й вилучені 1,7 млн. грн.  

Результат: Слідчі дослухались до рекомендацій Ради та повернули майно компанії в повному обсязі. Справу закрито.

Наступний кейс: «Усе через квадратні дужки»: виявлена технічна помилка, через яку імпортер втрачав гроші при розмитненні