13305

02.01.2020

10 млн. грн. повернулися на рахунок власника 

Податкові питання: Електронне адміністрування ПДВ Київ

Cкарга на: Державна фіскальна служба України (ДФС)

Суть скарги: Транспортне підприємство скаржилося на ДФС, яка не виконувала рішення суду щодо поновлення реєстраційного ліміту на суму понад 10 млн. грн. 

Податкова місцевого рівня анулювала реєстрацію скаржника як платника ПДВ, через начебто відсутність підприємства за вказаним місцезнаходженням. На момент анулювання реєстрації скаржника на його електронному рахунку знаходились сума  понад 10 млн. грн. Ці кошти зникли з рахунку скаржника в системі електронного адміністрування ПДВ. Через місяць реєстрація скаржника платником ПДВ була поновлена податковою, однак кошти не повернуті на рахунок. 

Скаржник звернувся з проблемою до суду. Адмінсуд зобов’язав ДФС поновити на електронному рахунку підприємства 10 млн. грн. – суму податку, на яку скаржник має право зареєструвати податкові накладні. 

Але навіть після того, як рішення суду набрало законної сили та підлягало обов’язковому виконанню, ДФС не поспішала. Протягом півроку, за словами скаржника, ДФС ігнорувала всі письмові звернення підприємства. Скаржник навіть пішов до Державної виконавчої служби (ДВС), щоб примусово виконати рішення суду. За заявою скаржника ДВС відкрила виконавче провадження, однак і це не дало результату. Втративши надію вирішити проблему самостійно, підприємство звернулося за допомогою до Ради.

Вжиті заходи: Рада письмово рекомендувала ДФС виконати рішення суду – повернути кошти на рахунок підприємства. На що отримала відповідь: «виконання Рішення суду буде здійснено відповідно до встановленого порядку і механізму його виконання». Жодних конкретних дій та виплат на користь скаржника при цьому на відбулося. Інспектор Ради був змушений винести матеріали справи на розгляд експертної групи ДФС та Ради.

Результат: Цей інструмент спрацював, ДФС дослухалася до аргументів Ради. Скаржник повідомив, що податкова нарешті виконала рішення суду. Кошти повернулися на електронний рахунок підприємства у повному обсязі. Справу успішно закрито. 

 

Наступний кейс: Одеська митниця погодила митну вартість імпортеру добрив