You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

Юридична фірма успішно оскаржила результати перевірки

10.11.2020

Скарга на: Державна податкова служба (ДПС), Головне управління ГУ ДПС в м. Києві

Суть скарги: Юридична фірма з Києва звернулася до Ради бізнес-омбудсмена, оскільки не погоджувалася з результатами податкової перевірки. Податківці встановили, що скаржник порушив терміни сплати єдиному податку з юридичних осіб та нарахували юрфірмі штраф.  З’ясувалося, що ще два роки тому скаржник помилково сплатив єдиний податок на інший рахунок, в результаті чого утворився борг. І хоча компанія своєчасно і в повному обсязі сплачувала податки і в подальшому, борг фактично залишався не покритим. Юридична фірма подала заперечення до податкового органу, проте рішення ГУ ДПС змінити не вдалося. Так скарга опинилася у Раді.

Вжиті заходи: Вивчивши матеріали звернення, інспекторка визнала скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала ДПС забезпечити повний, всебічний та неупереджений розгляд скарги компанії. Зважаючи на карантинні обмеження, Рада організувала розгляд скарги за участі самого скаржника та податкової в режимі телеконференції.

Результат: ДПС врахувала заявлені під час розгляду доводи та дослухалась до рекомендацій Ради. Одночасно із спірним рішенням юридичній фірмі скасовано штрафні санкції. Інспекторка успішно закрила справу.