You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

Одночасне порушення кримінального та адміністративного проваджень

27.11.2015

Об’єкт скарги: Дніпропетровська митниця

Суть скарги: 15 травня 2015 року РБО отримала скаргу від компанії про відкриття обласною митницею одночасно і адміністративного, і кримінального провадження проти її директора. 

Через помилку брокера обласна митниця заборонила Скаржнику експортувати товари, конфіскувала вантаж, а проти директора компанії-скаржника відкрила адміністративне провадження. Згодом проти директора було також порушено кримінальне провадження, хоча адміністративна справа не була закрита. Компанія звернулася до РБО за сприянням у вирішенні проблеми.

Вжиті заходи: Після розгляду відповідного митного законодавства РБО направила лист в митницю Дніпропетровська з проханням закрити адміністративну справу через наявність кримінального провадження. Слідчий митниці відмовився зробити це, пославшись на те, що слідчі вилучили всі оригінали документів адміністративної справи. РБО рекомендувала митниці передати справу до обласного суду для об’єктивного розгляду та направила лист до Державної фіскальної служби України з проханням провести службову перевірку дій митниці щодо розслідування цієї адміністративної справи. 

Результати: Позиція Офісу бізнес-омбудсмена така: розпочате адміністративне провадження підлягає закриттю у разі наявності по тому ж факту кримінального провадження з метою уникнення надмірного тиску на бізнес. РБО моніторить виконання своїх рекомендації.  Кінцевий строк виконання рекомендацій – 30 грудня 2015 року.