You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

Прокуратура припинила безпідставне кримінальне провадження стосовно привласнення майна

29.10.2018

Об'єкт скарг: Головне слідче Управління Головного управління Національної поліції у Сумській області (Нацполіція), Прокуратура Сумської області (Прокуратура)

Суть скарги: 16 червня 2018 року до Ради звернувся виробник гільз циліндрів для автомобільних та інших двигунів внутрішнього згоряння «Мотордеталь-Конотоп». Підприємство скаржилося на безпідставно відкриту кримінальну справу щодо привласнення майна. 

12 січня Нацполіція відкрила кримінальне провадження проти підприємства. Компанію звинувачували у незаконному відшкодуванні ПДВ на суму 5 млн. грн. Правоохоронці стверджували, що серед постачальників підприємства були фіктивні компанії, через що права на відшкодування ПДВ воно не мало.

Вжиті заходи:  Рада надала свою письмову позицію щодо предмету Скарги. Зокрема, інспектор наголосив, що довідки податкових перевірок ДФС підтверджували правильність відшкодування ПДВ.

Також Рада звернулась до ГПУ з проханням перевірити підстави кримінального провадження. В рамках меморандуму про співробітництво сторони зустрілися з представниками Національної поліції. 

Результат: Скаржник повідомив Раду про те, що кримінальне провадження було закрито через відсутність складу злочину. Справу успішно вирішено.