You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

Індивідуальне ліцензування та тривалу кримінальну справу проти агрокомпанії нарешті припинено

11.01.2018

Об’єкт скарги: Служба безпеки України (СБУ), Київська митниця ДФС (Київська митниця), Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ).

Суть скарги: З січня по вересень 2017 року РБО отримала три скарги від агропідприємства, що реалізує пестициди, на дії СБУ, Київської митниці та МЕРТ.

За словами Скаржника, в 2016 році СБУ безпідставно відкрила проти нього кримінальну справу за контрабанду засобів захисту рослин. Імпортований товар підприємства на суму понад 300 тис грн. вилучили. 

Крім того, МЕРТ наклала на компанію штраф у вигляді індивідуального ліцензування. Для здійснення кожної зовнішньоекономічної операції Скаржник мав отримувати ліцензію. 

Бізнес агропідприємства був повністю паралізований і спричиняв власникам лише втрати, працівники підприємства опинилися під загрозою звільнення. 

Вжиті заходи: Протягом року Рада працювала над скаргами підприємства. Інспектор РБО звертався з аргументованою позицією на підтримку Скаржника до Генпрокуратури, Нацполіції, МЕРТ та Київської Митниці. Крім того, його справи агропідприємства неодноразово розглядалися на засіданнях робочих груп РБО з відповідними держорганами. 

Результат: За сприяння Ради, МЕРТ скасувала індивідуальне ліцензування Скаржника. У грудні 2017 року СБУ повідомила, що кримінальне провадження проти підприємства закрили, а вилучені товари – повернули.