You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

БЕБ штормить. Чи призведе демарш нардепів проти голови Бюро економбезпеки Вадима Мельника до його відставки (Forbes)

06.10.2022

[..]

Незадоволені роботою БЕБ у Раді бізнес-омбудсмена. Бюро не змогло змінити «погоди» у бізнес-середовищі, розслідуванням економічних злочинів і надалі займається цілий ряд правоохоронних органів, каже бізнес-омбудсмен Роман Ващук. 

Бізнес не звертався зі скаргами щодо роботи БЕБ, каже менеджерка податкового комітету Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) Наталія Артемчук. «Виникали питання щодо компаній з російскими або білоруськими акціонерами, але БЕБ проводив консультації з бізнесом щодо них», – каже Артемчук.

У Раді бізнес-омбудсмена зазначають, що скарг від бізнесу на БЕБ небагато, але пов’язують це з малою ефективністю органу, а не з якісною реформою. 

Нарікання у нардепів викликала і кадрова політика очільника БЕБ. За рік роботи штат співробітників заповнений лише на 7%. З 4000 передбачених співробітників у бюро працює лише 295. «80% з них прийшли з колишньої податкової міліції, яку раніше очолював Мельник», – каже Гетманцев.  

З нардепами погоджується і бізнес-омбудсмен. «Неможливо зробити якісну організацію, коли її штат складається зі значної частини попередників. Очільнику БЕБ потрібно розширити рекрутингову базу та залучати до роботи якісно нових співробітників», – каже Ващук. 

[..]

Повний текст читайте у пубілкації.