You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

Верховна Рада України скасувала збір за реєстраційні дії, пов'язані з законом про декомунізацію

20.12.2016

Об’єкт скарги: Верховна Рада України (ВРУ)

Суть скарги: У жовтні 2016 року "Кодимське районне споживче товариство", зареєстроване в Одеській області, звернулось до РБО щодо стягнення адміністративного збору за зміну юридичної адреси в статутних документах у зв’язку зі зміною назви вулиці місця реєстрації. Зміна назви відбулася відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та нацiонал-соцiалiстичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» від 9 квітня 2015 року («Закон про декомунізацію»).

Вжиті заходи: В ході розслідування справи інспектор РБО виявила, що після прийняття закону про декомунізацію збір за внесення змін до установчих документів суб’єктів господарювання через зміну юридичної адреси не справлявся. Проте після прийняття ВРУ Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», з 1 січня 2016 року суб’єкти господарювання були зобов’язані сплачувати відповідний збір у зв’язку з законодавчими змінами. Також було встановлено, що у Верховній Раді України зареєстровано законопроект, спрямований на скасування цього збору. З огляду на зазначене, Рада звернулась до Міністерства юстиції та ВРУ з листами на підтримку законопроекту.

Результат: 2 грудня Міністерство юстиції поінформувало Раду, що з 2 листопада 2016 року збір за реєстрацію зміни юридичної адреси у статутних документах, в тому числі у зв’язку з законом про декомунізацію, скасовано. Проблему Скаржника успішно вирішено.