09.09.2016

Мовчазну згоду усунуто, підприємство ТОВ “ЕТЦ “ІКАР” може продовжувати діяльність

Державні регулятори: Інші питання Харківська обл.

Об’єкт скарги: Державна служба України з питань праці (Держпраці), Головне Управління Державної служби України з питань праці (ГУ Держпраці) в Харківській області

Суть скарги: В травні 2016 року Скаржник, зареєстрована в м.Харків компанія ТОВ “ЕТЦ “ІКАР”, що спеціалізується на технічному аудиті об’єктів підвищеної небезпеки, звернувся зі скаргою до РБО. Скаржник повідомляв про перешкоджання його господарській діяльності з боку ГУ Держпраці в Харківській області та неможливість отримати згоду на проведення інженерних робіт в Харківській області після переїзду з Автономної Республіки Крим через принцип “мовчазної згоди”, застосований ГУ Держпраці.

Вжиті заходи: 23 травня 2016 року РБО звернулась до Держпраці з вимогою провести офіційне розслідування заявлених фактів перешкоджання господарській діяльності Скражника з боку посадових осіб ГУ Держпраці в Харківській області. Також, РБО попросила Держпраці надати роз’яснення РБО, ГУ Держпраці в Харківській області та Скаржнику щодо можливості проведення експертних робіт по обстеженню об’єктів підвищеної небезпеки керуючись принципом “мовчазної згоди”.

7 липня 2016 року Рада отримала лист від Держпраці, відповідно до якого за результатами проведеного службового розслідування  не встановлено фактів створення посадовими особами ГУ Держпраці в Харківській області штучних перепон у господарській діяльності Скаржника.

11 липня Рада отримала лист, відповідно до якого Раді, ГУ Держпраці в Харківській області та Скаржникові роз’яснено можливість використання принципу “мовчазної згоди” в ході проведення Скаржником експертних робіт по обстеженню об’єктів підвищеної небезпеки.

Результат: РБО закрила справу як частково вирішену на користь Скаржника – Рада допомогла ТОВ “ЕТЦ “ІКАР” отримати підтвердження його прав для продовження діяльності.

Враховуючи неодноразові звернення Скаржника до Ради із того ж самого приводу, Рада вирішила встановити моніторинг щодо можливих проявів недобросовісної поведінки посадовців щодо Скаржника у майбутньому для вжиття більш дієвих заходів за наявності таких підстав.

 

Наступний кейс: МЕРТ скасував санкції щодо українського підрозділу італійської компанії