You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

ДПС скасувала штраф на суму 1,3 млн. грн. за несвоєчасне подання накладних

10.03.2023

Рада бізнес-омбудсмена отримала скаргу від постачальника електроенергії та природного газу. В ході перевірки податкова нарахувала компанії штраф у сумі 1,3 млн. грн. за нібито порушення строків реєстрації податкових накладних. 

Згідно з Податковим кодексом, підприємство мало подати накладні на реєстрацію не пізніше 15 липня 2022 року, що скаржник і зробив. Проте податкова зафіксувала порушення строку на один день. 

Компанія, зокрема скаржилась, що податкова не надала акт перевірки, через що підприємство не змогло скористатись правом подати заперечення. У своїй скарзі підприємство також згадало й про можливий вплив технічних факторів, через що накладні могли дійти до серверу із запізненням.

Рада дійшла висновку, що претензії ГУ ДПС стосовно порушення строків реєстрації накладних є необґрунтованими. Відповідно до усталеної судової практики у спорах щодо обрахунку процедурних строків, 15 липня 2022 року повинно включатися в дозволений строк реєстрації податкових накладних, складених з 1 лютого по 31 травня 2022 року. Тому якщо платник подав накладні у зазначений строк, не виникає підстав для накладення на нього штрафу за несвоєчасну реєстрацію накладних.

Після втручання Ради податкова скасувала штраф у сумі 1,3 млн. грн. за несвоєчасне подання накладних. Проте скарга задоволена лише на 70%, решту питань підприємство вирішуватиме у суді.