You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

Рішення суду щодо реєстрації податкових накладних виконано

20.07.2021

Скарга на: Державна податкова служба (ДПС), Головне управління ДПС в Одеській області (ГУ ДПС)

Суть скарги: Рада бізнес-омбудсмена отримала скаргу від одеської компанії, що займається торгівлею фруктами. Підприємство скаржилося, що податкова заблокувала його накладні на суму 174 тис. грн. та віднесла його до списку ризикових платників податків. Суд визнав дії податківців протиправними та зобов’язав ГУ ДПС зареєструвати податкові накладні скаржника. Компанія зверталася до податкової служби та вимагала виконати рішення суду, що набрало законної сили. Тим не менш, попри вимоги закону, судове рішення залишалось поза увагою податкової. Через блокування накладних компанія не могла скористатися податковим кредитом та ризикувала втратити постачальників. Підприємство невідкладно попросило РБО про допомогу.

Вжиті заходи: Інспектор вивчив обставини справи та визнав скаргу обґрунтованою. РБО рекомендувала ДПС виконати рішення суду, що набрало законної сили, та зареєструвати податкові накладні підприємства. Зокрема, Рада передала предмет скарги на розгляд робочої групи з ДПС. 

Результат: ДПС дослухалась до рекомендацій Ради та зареєструвала податкові накладні компанії на суму 174 тис. грн. Справу успішно закрито.