16.07.2021

Колективну скаргу на ГУМР Міноборони вирішено

Державні регулятори: Інші питання Київ

Скарга на: Головне управління майна та ресурсів Міністерства оборони України (ГУМР Міноборони)

Суть скарги: До Ради надійшла колективна скарга 11-ти підрядників, що будують казарми, їдальні та гуртожитки для військовослужбовців на замовлення Міноборони.

Підрядники поскаржились, що на тлі передачі повноважень колишніх територіальних квартирно-експлуатаційних управлінь (ТКЕУ) новоутвореному структурному підрозділу – ГУМР Міноборони, не дотримувались їхні права, які випливають з відповідних договорів. Зокрема, скаржники повідомили про відсутність своєчасного фінансування будівництва об’єктів, внаслідок чого будівлі залишаються недобудованими. Підрядники також поскаржились на відсутність належної комунікації з боку замовника, через яку не вдається своєчасно підписувати документи, які стосуються будівництва, неможливо оперативно вирішувати робочі питання (стосовно охорони недобудов, їх опалення у зимовий сезон тощо).

Вжиті заходи: Рада звернулась до ГУМР МОУ та ініціювала обговорення питань, піднятих у скарзі. На початку лютого 2021 року у приміщенні ГУМР МОУ відбулась серія багатосторонніх нарад за участю посадовців ГУМР, включно із начальником, та представників підрядників. На першу з цих нарад були запрошені й інспектори Ради. У ході зустрічі фахівці ГУМР надали розгорнуті пояснення щодо всіх проблемних питань, які підняли занепокоєні підрядники. Зокрема, вони пояснили, що тимчасові перебої у комунікації із підрядниками були вимушеним наслідком передачі справ з колишніх ТКЕУ до ГУМР. Підрядників було зорієнтовано стосовно перспектив, строків та обсягів фінансування об’єктів виходячи з виділених на цю мету бюджетних коштів. Були узгоджені питання стосовно оперативного підписання окремих документів, пов’язаних з будівництвом. Були визначені контактні особи ГУМР, відповідальні за подальшу співпрацю з підрядниками по конкретних об’єктах.

Результат: У середині березня 2021 року представниця скаржників підтвердила Раді, що нормальна робоча комунікація із замовником відновлена, підписуються додаткові угоди із скаржниками, на окремих об’єктах скаржники відновили будівельні роботи. Справу успішно закрито.
 

Наступний кейс: Рішення суду щодо реєстрації податкових накладних виконано