You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

Вантаж з товарами українського супермаркету перетнув кордон

21.04.2021

Скарга на: Державна митна служба (Держмитслужба), Чорноморська митниця

Суть скарги:  Рада бізнес-омбудсмена отримала скаргу від всеукраїнської мережі супермаркетів. Компанія здійснювала експорт товарів через Миколаївський торговельний порт. Для того, щоб дозволити перевезення товару за кордон, митниця має оформити та видати доручення на навантаження товару на борт судна на підставі митної декларації у стислі терміни. Проте працівники митниці відмовили скаржнику в оформленні таких доручень з значним запізненням, не надавши належних  пояснень. Компанія подала скаргу до Держмитслужби на бездіяльність співробітників Чорноморської митниці. Оскільки, як виявилося, працівники митниці систематично затягували з видачею доручень на навантаження товару на судно, підприємство звернулося до Ради по допомогу.

Вжиті заходи: Вивчивши обставини справи, команда інспекторів визнала скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала Держмитслужбі видати необхідні доручення на навантаження товару на борт зафрахтованого судна у стислі терміни або надати обгрунтовану відмову без зволікань. Зокрема, РБО нагадала, що відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, державні органи повинні дотримуватися принципу належного урядування та діяти вчасно та в належний та якомога послідовний спосіб. 
Команда Ради звернула увагу на те, що проблема, яка виникла в ситуації з мережею супермаркетів, була системною. Підприємство не вперше стикалося зі складнощами в оформленні доручень, з чим скаржилися до Ради.
Щоб прискорити розв’язання справи компанії, Рада винесла предмет скарги на засідання експертних груп з Держмитслужбою, яка тримала вирішення предмету скарги на постійному контролі.

Результат: Завдяки медіації РБО Держмитслужба оформила доручення на перевезення товару скаржника за кордон. Справу успішно закрито.