You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

Маріупольська міська рада погодила встановлення вивіски

21.01.2021

Скарга на: Маріупольська міська рада

Суть скарги: До Ради звернулася юридична фірма з Маріуполя. Компанія скаржилася, що Маріупольська міська рада не погоджувала розміщення фасадної вивіски над її офісом. Скаржник подавав заяву з документами через центр адміністративних послуг міськради, однак Головне управління містобудування і архітектури Маріупольської міської ради відмовило видати компанії паспорт встановлення вивіски. Юридична фірма виправила зауваження, які отримала від місцевого органу влади і подала новий пакет документів до міської ради. Компанія очікувала отримати дозвіл на вивіску протягом 12 робочих днів, як це передбачено законом. Проте міська влада не дозволила їй встановити вивіску, зазначивши у відповіді, що «В наданих ескізних матеріалах виявлено невідповідність вивіски з фактичним розміщенням». Оскільки компанія до сих пір не встановила свою вивіску, вона категорично не погодилася з висновками міськади. Через можливе порушення законних підприємницьких інтересів юридичної фірми Рада бізнес-омбудсмена розпочала своє розслідування.

Вжиті заходи: Інспекторка ознайомилась з матеріалами справи та визнала скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала Маріупольській міській раді забезпечити об’єктивний та неупереджений розгляд документів скаржника для отримання дозволу на вивіску. Зокрема, Рада повністю підтримала позицію юридичної фірми та визнала відмову органа міської влади невмотивованою. Інспекторка наголосила, що зазначена невідповідність розміру вивіски її розміщенню була некоректною. Рада виявила ознаки недобросовісної поведінки з боку міської ради, які суперечать принципу належного урядування. Спілкуючись з Маріупольською міською радою, з’ясувалися причини її відмови. На думку міської влади, вивіска могла перекрити вікна першого поверху, тому що офіс юрфірми розташований в підвальному приміщенні. Скаржник відправив міській раді Маріуполя додаткові пояснення щодо плану розміщення вивіски та запевнив, що вона не створить жодних незручностей сусідам.

Результат: Додатково вивчивши документи, Маріупольська міська рада погодилась видати паспорт на встановлення вивіски на об’єкті. Справу успішно закрито.