You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

Припинено протиправні дії державного реєстратора

30.05.2016

Об’єкт скарги: Державна реєстраційна служба у Київській області

Суть скарги: У грудні 2015 року Скаржник, агрофірма середнього розміру, яка веде свою господарську діяльність у центральній Україні, подала скаргу на незаконні дії державного реєстратора. Скаржник виявив, що державний реєстратор зробив запис до Єдиного державного реєстру юридичних і фізичних осіб підприємців, яким унеможливив для Скаржника, як кредитора, отримання фінансового боргу від свого боржника. Скаржник подав позов до Київського Адміністративного суду, вимагаючи скасувати запис про реєстрацію. Суд першої інстанції виніс рішення на користь Скаржника. Крім того, суд встановив, що такі дії державного реєстратора порушують положення Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців». Київський Апеляційний адміністративний суд залишив чинним рішення суду першої інстанції без повторного розгляду.

Вжиті заходи: Інспектор РБО звернувся до Міністра юстиції та Начальника Головного територіального управління юстиції у Київській області з проханням провести внутрішнє розслідування дій державного реєстратора. У березні інспектор РБО провів зустріч із Головою Державної реєстраційної служби України та узгодив проведення внутрішнього розслідування.

Результат: 19 березня 2016 року Рада бізнес-омбудсмена отримала лист із результатами внутрішнього розслідування. Державного реєстратора було визнано винним і йому було винесено догану. Варто зазначити, що відповідно до законодавства України дві догани можуть призвести до звільнення з роботи. Скаржник залишився задоволеним результатом, і справа була готова до закриття.