You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

Виробнику кормів для собак вдалося відстояти результати тендеру

24.06.2020

Скарга на: Окрема комендатура охорони і забезпечення Державної прикордонної служби України (Комендатура Прикордонної служби)

Суть скарги: Рада отримала скаргу від виробника кормів для домашніх тварин.  Компанія скаржилася на скасування результатів тендерів, в яких вона брала участь. Цікаво, що тендери проводились через систему електронних закупівель «Prozorro».

Компанія брала участь в тендерах на закупівлю кормів для службових собак для 18 військових частин Державної прикордонної служби України (ДПСУ). Замовником виступав підрозділ ДПСУ – Комендатура Прикорднонної служби. Пропозиції скаржника, який погодився забезпечити продукцією усі 18 військових частин за 4,7 млн. грн., виявились найвигіднішими. Однак замовник несподівано скасував результати всіх закупівель. Офіційним приводом для цього  стало отримання Комендатурою Прикордонної служби телеграми з керівного органу – Адміністрації Прикордонної служби. В чому полягав зміст цієї телеграми замовник учасникам закупівель не пояснив. Скаржник почав підозрювати, що справжня причина їх скасування була іншою – переможцем виявилась «не та» компанія. Виробник кормів вирішив звернутися до Ради за допомогою.

Вжиті заходи: Інспектор невідкладно розпочав розслідування справи. В листі замовнику та керівництву Адміністрації Прикордонної служби Рада просила провести службову перевірку щодо обставин скасування тендерів. Окрім того, Рада рекомендувала забезпечити прозорі та неупереджені закупівлі відповідно до законодавства.

Результат: В ході перевірки Адміністрація ДПСУ встановила, що організація тендерів відбулася з порушеннями та притягнула  причетних до дисциплінарної відповідальності. Тим часом, замовник оголосив новий тендер з закупівлі кормів. Скаржник вирішив взяти в ньому участь. Рада пильно спостерігала за процесом. Та цього разу обійшлося без несподіванок. Скаржник повторно здобув перемогу в тендері та став постачальником корму для службових собак Прикордонної служби. Справу успішно закрито.