You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

Невиконання державними органами судових рішень на користь бізнесу

18.01.2016

Об’єкт скарги: Слідче управління ДФС у Полтавській області

Суть скарги: РБО розглянула скаргу виробничого товариства на бездіяльність Слідчого управління фінансових розслідувань ДФС у Полтавській області щодо невиконання Ухвали слідчого судді Жовтневого районного суду м. Полтави, відповідно до якої слідчий був зобов’язаний повернути Скаржникові тимчасово вилучене майно.

Вжиті заходи: У відповідь на своє звернення Рада отримала лист від ДФС Полтавської області, де повідомлялося про неможливість повернення тимчасово вилученого майна Скаржникові до встановлення власника, незважаючи на те, що в Ухвалі власником такого майна визнано Скаржника. За результатами аналізу обставин даної справи РБО  рекомендувала ДФС у Полтавській області та Слідчому управлінню фінансових розслідувань ДФС у Полтавській області вжити невідкладних заходів щодо повернення майна Скаржникові відповідно до Ухвали. Рада також звернула увагу начальника Головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС України на факти неналежного виконання службових обов’язків службовими особами на обласному рівні і рекомендувала провести службову перевірку щодо причин та мотивів такої поведінки з метою недопущення подібних випадків невиконання рішень суду.

Результати: В результаті втручання РБО Скаржник отримав раніше вилучене майно. Проти Слідчого управління фінансових розслідувань ДФС у Полтавській області за невиконання рішення суду було відкрито кримінальне провадження.