You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

Скаржник нарешті отримав відповідь від Виконавчого комітету Запорізької міськради

15.04.2019

Об'єкт скарги: Виконавчий комітет Запорізької міської ради (Виконавчий комітет)

Суть скарги: Рада отримала колективну скаргу від асоціації інтернет-провайдерів. 18 компаній скаржилися на управляючі компанії багатоквартирних будинків. За словами Скаржників, управляючі компанії штучно завищували вартість доступу до точок розподілу зв’язку для учасників асоціації. Крім того, Виконавчий комітет, який обирав та затверджував управителів, ігнорував звернення асоціації. Відповідно до Регламенту, Рада не розглядає скарги бізнесу проти інших суб’єктів господарювання, тому в роботу взяла лише частину скарги про бездіяльність Запорізького муніципалітету щодо не розгляду звернення асоціації.

В процесі вивчення скарги з’ясувалося, що Запорізька міськрада дійсно прийняла порядок доступу до точок зв’язку, відповідно до якого сервісні компанії обиралися на конкурсних засадах. Проте, варто зауважити, що стосовно проведення конкурсу та його результатів Скаржник претензій не мав.

Вжиті заходи: Інспектор Ради вивчив обставини справи та письмово попросив Виконавчий комітет розглянути звернення асоціації, чітко й вичерпно відповісти на нього. 

Результат: Через місяць Виконавчий комітет відповів Скаржнику. Він письмово зазначив, що не має права втручатися у легальну комерційну діяльність управителів багатоквартирних будинків. Крім того, муніципалітет порадив компаніям-провайдерам, від імені яких виступає Скаржник, вирішувати питання доступу до допоміжних приміщень житлових будинків безпосередньо зі співвласниками багатоквартирних будинків (ОСББ). Враховуючи, що Виконавчий комітет виконав рекомендацію та обґрунтовано відповів Скаржнику, Рада вирішила припинити розслідування справи.