08.02.2019

Тиск правоохоронців на аутсорсингову компанію припинено

Дії Прокуратури України: Процесуальні зловживання Київ

Об’єкт скарги: Прокуратура міста Києва (Прокуратура) 

Суть скарги: 24 липня 2018 року до Ради зі скаргою на дії Прокуратури звернулося ТОВ «Промоушн Аутсорсинг» –- компанія, що надає послуги з аутстаффінгу, аутсорсингу персоналу та рекрутингу. За словами Скаржника, правоохоронці чинили на неї невиправданий тиск.

Компанія працює на українському ринку вже більше 19 років. За цей час вона створила клієнтське портфоліо з провідних міжнародних та українських підприємств, обслуговує понад 2 500 аутсорсингових спеціалістів в Україні. Також компанія є великим платником податків України з 2016 року та вийшла на показник виручки понад 700 мільйонів гривень на рік. Проте, влітку 2018 року діяльністю підприємства зацікавилася Прокуратура.

Правоохоронці назвали діяльність компанії незаконною. Вони інкримінували Скаржнику порушення, через які державний бюджет недоотримав майже мільярд гривень. Свої аргументи, поміж іншого, вони будували навколо того, що у компанії не було дозволу на наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в інших роботодавців відповідно до статті 39 Закону України «Про зайнятість населення». 

Після отримання ухвали суду про тимчасовий доступ до документів з можливістю вилучення їх оригіналів Прокуратурою, компанія одразу звернулася до Ради бізнес-омбудсмена, щоб упередити непропорційне втручання та тиск правоохоронців.

Вжиті заходи: Інспекторка Ради ретельно вивчила матеріали справи та законодавство, що її регулює. Вона встановила, що відсутність спеціального дозволу у підприємства – це прогалина в нормативному регулюванні, отримати його фактично неможливо. Це також підтвердили інші компетентні органи. 
 
Питання Скаржника Рада винесла на засідання експертної групи з Генеральною прокуратурою України (ГПУ). Інспекторка Ради письмово попросила ГПУ перевірити обставини справи задля усунення порушень, якщо такі були встановлені в ході перевірки за зверненням. У свою чергу, компанія налагодила належну співпрацю з Прокуратурою у відповідності до законодавства України. Підприємство надало документи на спростування доводів слідства та всебічного аналізу діяльності Компанії щодо надання послуг клієнтам відповідно до чинного законодавства України. 
 
Результат: Варто відмітити, що це розслідування Рада розпочала превентивно, щоб попередити непропорційне втручання правоохоронців в господарську діяльність компанії та уберегти її від неправомірного тиску. В результаті слідчі не стали вилучати оригінали документів, а лише зробили копії, не порушуючи нормальну господарську діяльність Скаржника або його клієнтів. Компанія повідомила Раді, що правоохоронці більше не тиснуть на її бізнес. Скаржник також зазначив, що була налагоджена професійна співпраця у відповідності до законодавства України, у встановленому порядку були надані та проаналізовані запитувані матеріали та проведені необхідні слідчі дії щодо спростування причетності підприємства до визначених в рамках провадження обставин. Справу за зверненням Скаржника успішно закрито. 
 

Наступний кейс: Миколаївська митниця скасувала коригування вартості на суму понад 2,5 млн. грн. імпортеру скла